KONTAKT CS IT

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek
10.00 – 18.00

KONTAKT
tel. +48/ 44 6323577 w.27
email: serwis@telmo.pl

Zabezpieczenie przed utratą zasilania

 Przed zanikiem zasilania, lub przed przepięciami w sieci energetycznej można się skutecznie bronić przy pomocy zasilaczy awaryjnych. Stosuje się dwa rozwiązania - z centralnym zasilaczem awaryjnym lub z jednostkowymi zasilaczami. Przy wyborze zasilacza należy określić pojemność baterii, która zapewni odpowiednio długi czas pracy firmie. Dla dużych przedsiębiorstw poleca się również rozpatrzenie możliwości wyposażenia systemu zasilania w spalinowy agregat prądotwórczy sprzężony z centralnym zasilaczem awaryjnym (który w momencie gdy baterie zasilacza będą na wyczerpaniu uruchomi i ustabilizuje agregat, po czym przełączy nań źródło zasilania). Podczas wyboru rodzaju zasilacza trzeba przewidzieć, iż poza samym komputerem, zasilaniu awaryjnemu podlegać musi także monitor oraz niektóre urządzenia peryferyjne (np. drukarki). Niezbędne jest okresowe przeprowadzanie testów zasilania awaryjnego w symulowanej sytuacji braku napięcia zasilającego (baterie są szczególnie podatne na proces starzenia). Warto również pomyśleć o możliwości wyposażenia sieciowego serwera plików w oprogramowanie, które pozwoli na automatyczne (i prawidłowe!) wyłączenie serwera w przypadku przedłużającego się braku napięcia zasilającego. Niestety nie wszystkie typy zasilaczy oraz środowisk sieciowych pozwalają na zastosowanie takich rozwiązań. Jeżeli jednak firma dysponuje odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem to warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, zwłaszcza że kiedyś i tak firma wydała już pieniądze na system, który pozwala takie rozwiązania stosować - dlaczego by więc z nich nie skorzystać?

W ofercie posiadamy zasilacze awaryjne różnej mocy. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu dopasowania oferty do Państwa potrzeb.  

Zasilacz awaryjny Serii DUO II Pro

 

Seria DUO II Pro zabezpiecza podłączone urządzenia przed spadkami oraz zanikami napięcia w sieci, a także eliminuje możliwość uszkodzeń w wyniku przepięć w sieci elektrycznej.

Zasilacze wyposażone zostały w złącze komunikacji z komputerem typu USB, które wraz
z oprogramowaniem PowerSoft umożliwia współpracę zasilacza z zabezpieczanym sprzętem komputerowym.

Cechy charakterystyczne

  • System DPC - Digital Power Control

  • Zimny start - możliwość uruchomienia urządzenia bez podłączonej sieci zasilającej

  • Filtr telekomunikacyjny

  • Ergonomiczny wyłącznik

  • Cztery gniazda wyjściowe (typu IEC320 C13) z podtrzymaniem awaryjnym

  • Synchronizacja z siecią

  • Dźwiękowa sygnalizacja rozładowania baterii

  • Odporność na przeciążenia

  • Zabezpieczenie przed zwarciem

  • Interfejs komunikacyjny USB

Zastosowanie

Głównym przeznaczeniem zasilaczy EVER z serii DUO II Pro jest zabezpieczenie komputerów PC oraz komputerowych urządzeń peryferyjnych zasilanych z gniazd typu IEC320 C13.

 

30 Urodziny TELMO

30 Urodziny TELMO

Świętuj z nami 30 urodziny w siedzibie firmy!!!

Regulamin Loterii 30 Urodziny TELMO